Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start
Rekordzista Świata w naszym Liceum

Dzisiaj (7 czerwca) w naszym liceum odbyła się niezwykła prelekcja. Gościem spotkania był pan Andrzej Lis, rekordzista Polski, Europy i Świata w oddawaniu krwi, Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału Rejonowego w Starym Sączu oraz pan Dariusz Cieśla, Wiceprezes Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK. Celem spotkania było upowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa jako sposób rozbudzenia w młodych ludziach wrażliwości na drugiego człowieka, bezinteresowności i altruizmu. Pan Andrzej Lis w grudniu tego roku odda 100 litrów krwi i zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Uczniom klas pierwszych, Panowie opowiadali o idei honorowego krwiodawstwa, akcjach poboru krwi oraz o działalności klubu. Uczniowie poznali warunki jakie musi spełniać potencjalny krwiodawca, fakty i mity dotyczące systematycznego oddawania krwi oraz przywileje krwiodawców. Jesteśmy przekonani, że ta wizyta zaszczepiła w uczniach chęć pomagania. I jak skończą upragnione 18 lat to staną się członkami klubu, bo wszystkich nas łączy krew, która ratuje życie.

 


LO Stary Sacz 2011