Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start
Ślubowanie klas pierwszych
Tradycją naszego liceum jest coroczna organizacja obchodów Święta Patronki Szkoły, podczas których uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie i zostają włączeni do grona uczniów szkoły. W tym roku ze względu na nauczanie zdalne, nie można było zorganizować tej uroczystości w listopadzie.

Dopiero 8 czerwca 2021r. przy zachowaniu reżimu  sanitarnego, uczniowie klasy 1a i 1b mogli wziąć udział w ślubowaniu. Podczas akademii, którą poprowadził Samorządu Uczniowski, 47 licealistów złożyło uroczystą przysięgę. Uczniowie ślubowali m.in., że będą dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować, szanować i rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia. Mamy nadzieję, że słowa wypowiedziane w czasie ślubowania staną się drogowskazem podczas nauki w naszej szkole.

Uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy i zdjęcia. Na zakończenie akademii pierwszoklasiści przedstawili  skecz pt.”Marzenia do spełnienia, czyli sfrustrowana nauczycielka” i wprowadzili wszystkich w wakacyjny klimat. W czasie uroczystości ślubowania obecni byli: pan dyrektor szkoły Krzysztof Szewczyk, wychowawcy klas pierwszych: p.Joanna Czerpak i p.Małgorzata Jawor, opiekunowie URS: p. Alicja Czermińska i p.Kamil Głębocki, nauczyciele i rodzice.

Po zakończonej akademii uczniowie klas pierwszych udali się do sal na posiłek, a następnie do kina Sokół, aby obejrzeć film poświęcony patronce naszej szkoły Marii Skłodowskiej-Curie.

 


LO Stary Sacz 2011