Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2011 - 2012
Rok 2011 - 2012
Kondolencje

W imieniu pracowników i całej społeczności szkolnej składamy szczere kondolencje księdzu Markowi Taborowi z powodu śmierci mamy.

 
Próbny alarm przeciwpożarowy

W trosce o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczniów, w środę 20 czerwca w naszym liceum przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuowano uczniów wraz z nauczycielami i administracją szkoły oraz przeprowadzono kontrolę z umiejętności obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej…
 
Gniazdo

KTO ŚPIEWA DWA RAZY SIĘ MODLI
Tradycją jest, iż podopieczni Stowarzyszenia Gniazdo wraz z opiekunami i wolontariuszami spotykają się na co miesięcznych mszach, którym przewodniczy ks. Stanisław Olesiak. Na początku msze były bardzo smutne, śpiewano a capella, brakowało muzyki.

Więcej…
 
Zwycięstwo w konkursie historycznym

Iwona Król z klasy I c odniosła wielki sukces. Zajęła pierwsze miejsce w konkursie historycznym „ Ziemia sądecka od przeszłości do współczesności”.  Ogłoszenie wyników  i  wręczenie nagród odbyło się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Kangur Matematyczny

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" Towarzystwo Upowszech- niania Wiedzy i Nauk Matematycznych
Kangourou Sans Frontières
Dnia 15 marca 2012 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny”.

Więcej…
 
Spotkanie z psychologiem

Spotkanie z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starym Sączu.

W dniu  15 czerwca 2012 r. w klasach pedagogicznych gościła pani psycholog Joanna Cięciwa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starym Sączu.

Więcej…
 
Plenerowe spotkanie Wolontariatu

12 czerwca 2012 odbyło się plenerowe spotkanie podsumowujące rok z Wolontariatu, gdzie w miłej atmosferze spotkały się wszystkie kluby wolontariatu. Podczas spotkania zostały zaprezentowane osiągnięcia i dokonania MCW, Programu starszy Brat Starsza Siostra oraz Klubów Wolontariatu.

Więcej…
 
Sukces Piotrka Radzika

Miło nam poinformować, że uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu – Piotr Radzik uzyskał tytuł finalisty w konkursie historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji barskiej do Powstania Styczniowego”.

Więcej…
 
Wycieczka klasy I C

Wycieczka Ic , czyli z uśmiechem przez góry…

W poniedziałek czwartego czerwca  około  godziny 9.15 wszyscy  w doskonałych nastrojach spotkaliśmy się na dworcu w Starym Sączu. Obładowani w śpiwory i prowiant udaliśmy się pociągiem do Krynicy, skąd dalej ruszyliśmy pieszo. I tak rozpoczęła się nasza przygoda. Wędrowaliśmy pasmem Jaworzyny Krynickiej kierując się na Runek.

Więcej…
 
Piknik Ekologiczny

W dniu 27 czerwca odbył się IV Piknik Ekologiczny organizowany przez Gimnazjum Publiczne w Piwnicznej-Zdroju. W ramach tej imprezy młodzież naszego liceum brało udział w konkursie na najlepszą EKO-REKLAMĘ obszarów Natura 2000. Konkurs odbył się w 3 kategoriach: prezentacja multimedialna, ulotka, strona internetowa

Więcej…
 
Dzień Dziecka

Dyrekcja i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu uprzejmie zapraszają na II Starosądecki Dzień Dziecka, które odbędą się w naszym liceum (oczywiście) 1 czerwca 2012 r. W tym roku przewidujemy uczestnictwo około 450 osób. Patronat medialny objął portal internetowy "Sądeczanin". Poniżej fotograficzna relacja.

Więcej…
 
Mistrzostwa Powiatu w la

W dniu 24.05.2012 w Grybowie odbyły  się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyło VI szkół ponadgimnazjalnych. Nasze Liceum reprezentowali uczniowie klas I i II. Dziewczęta rywalizowały w następujących konkurencjach: 100m, 400m, 800m, w skoku w dal oraz pchnięciu kulą. Chłopcy: 100m, 400m, 1500m, skok w dal, pchnięcie kulą.

Więcej…
 
Sztuka japońska

We wtorek 22 maja 2012 roku klasa pierwsza o profilu pedagogicznym pod opieką Pani Agnieszki Leskiej wzięła udział w warsztacie pt. „Dom- sztuka udomowiona” w Galerii Sztuki Współczesnej w Nowym Sączu. Zajęcia prowadzone były przez Panią Dominikę Jarmolińską i poświęcone integracyjnej funkcji ekspozycji z wystawy pt. „Podróż do Japonii”.

Więcej…
 
Lekcje chemii w aptece

Klasa 2 b LO 18 maja  była na wycieczce przedmiotowej  z chemii w „Naszej Aptece” w Starym Sączu. W ramach zajęć warsztatowych prowadzonych przez panie farmaceutki licealiści mogli przygotowywać samodzielnie kremy i czopki. Zapoznali się z procedurami przygotowania leków robionych według recepty.

Więcej…
 
Mistrzowie pierwszej pomocy

Mamy II miejsce na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Nowym Sączu. 27 kwietnia 2012 roku drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce na Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. W skład zespołu wchodzili uczniowie z klasy IIb: Zuzanna Czerwińska, Kinga Lizoń, Justyna Szczęsna, Anna Marcinowska oraz kapitan zespołu Gabriel Wójtowicz.

Więcej…
 
Projekt Michała

Przedstawiam pracę wykonaną w programie Google SketchUp przez Michała Nakielskiego z klasy II A. Animację tego budynku można zobaczyć w menu Dydaktyka/Informatyka i kącik szachowy w dziale Google SketchUp. Zachęcam wszystkich do przesyłania swoich prac.

 
Dzień Otwarty

Wczoraj tj. 19 kwietnia 2012 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami przygotowali wiele atrakcji:

- informacje o kierunkach

- pokazy ratownictwa medycznego

- pokazy chemiczne

- konkursy językowe, ekonomiczne

Więcej…
 
Kostka Rubika

Z odpowiednim wyprzedzeniem ogłaszam mistrzostwa naszego liceum w układaniu Kostki Rubika. Planowany termin - początek czerwca. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia naszej strony w dziale Dydaktyka/informatyka i kącik szachowy/Kostka Rubika >>>>.

 
Powiatowe Biegi Przełajowe

W dniu 17.04.2012 w Łososinie Dolnej odbyły  się zawody powiatowe w biegach przełajowych. Nasze Liceum reprezentowali uczniowie klas I, II, i III. Dziewczęta pokonywały dystans 800m, chłopcy 1000m.

Więcej…
 
Dziennikarska wycieczka

Dnia 2 kwietnia 2012 roku klasa pierwsza o profilu dziennikarskim z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do instytucji mediów krakowskich. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą dziennikarzy, miejscem ich pracy oraz obowiązkami, które muszą wykonywać.

Więcej…
 
Spotkanie z Podróżnikiem

W poniedziałek 2 kwietnia 2012 roku odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań z Podróżnikiem organizowane przez mgr Monikę Wardęga. Tym razem tematem spotkania był region Bałkanów. Prelekcja dotyczyła takich krajów jak: Rumunia, Bułgaria, Grecja, Turcja, Albania, Serbia i Czarnogóra.

Więcej…
 
Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

W dniu  29 marca 2012 roku odbył się trzeci, wojewódzki etap Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego" w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Udział w tym etapie brał uczeń klasy III d Piotr Radzik, pod opieką mgr Teresy Szewczyk.

Więcej…
 
Praktyki pedagogiczne

Dzięki  „Porozumieniu o współpracy” jakie zawarło Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie z Szkołą Podstawową nr 1 im.ks .prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, uczniowie klas pedagogicznych mieli możliwość przyjrzenia się pracy wychowawcy w szkole podstawowej.

Więcej…
 
Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Siłowym

W dniu 29.03.2012 r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w trójboju siłowym chłopców (wyciskanie leżąc, przysiad, martwy ciąg).  W zawodach uczestniczyły reprezentacje 7 szkół ponadgimnazjalnych; ZSP Krynica-Zdrój, ZSP Stary Sącz, LO Stary Sącz, ZS Łącko, ZS Złockie, ZS Marcinkowice, ZSP Nawojowa oraz  Gimnazjum  Stary Sącz (pk).

Więcej…
 
Dzień Przedsiębiorczości

Uczniowie klasy I a o profilu matematyczno-ekonomicznym brali udział w życiu publicznym włączając się do programu „Dzień przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy Ekonomicznej

V KONKURS WIEDZY EKONOMICZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
PATRONAT NAD KONKURSEM OBEJMUJĄ:  MINISTER ROZWOJU REGIONALNEGO,  POLSKA AGENCJA ROZWOJU  PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, PRZEWODNICZĄCY RADY PROGRAMOWEJ FORUM EKONOMICZNEGO –  PAN ZYGMUNT BERDYCHOWSKI
„Europa Środkowo-Wschodnia: procesy transformacji, europejskiej integracji, partnerskiej współpracy”

Więcej…
 
Piłka ręczna - mistrzostwa powiatu

9 marca w Krynicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w kobiecej piłce ręcznej. W zawodach wzięło udział siedem zespołów (gospodarze LO Krynica, LO Muszyna, ZS Złockie, ZSP Stary Sącz, ZS Marcinkowice, ZSZ Grybów oraz dziewczęta reprezentujące Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu).

Więcej…
 
II Festiwal Młodych Talentów

14 marca w kinie "Sokół" w Starym Sączu odbył się II Festiwal Młodych Talentów. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Liceum Ogólnokształcące w im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu.

Więcej…
 
Konkurs czytelniczy

W naszym liceum w piątek 9 marca 2012 roku  odbyły się eliminacje rejonowe Małopolskiego Konkursu Czytelniczego Bohaterowie Lektur Szkolnych „Lalka” Bolesława Prusa. Do naszej szkoły przybyło prawie 100 uczniów z wielu szkół powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego.  Pisali oni test ze znajomości pozytywistycznej powieści.

Więcej…
 
Wycieczka przedmiotowa do Zakładu Karnego

W czwartek 8 marca z inicjatywy Pani Agnieszki Leskiej - naszej szkolnej pani pedagog, klasy pedagogiczne, a mianowicie moja klasa IId i klasa IIe wybraliśmy się na wycieczkę przedmiotową do Zakładu Karnego w Nowym Sączu. Uczniom towarzyszyli wychowawcy: Pani Magdalena Sroka i Pan Mieczysław Zagórowski.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4


LO Stary Sacz 2011