Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2008 - 2009
Rok 2008 - 2009
Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009 rozpocznie się 19 czerwca 2009 r. (piątek) Mszą św. o godz. 8.00 w Kościele klasztornym, później na placu apelowym przy szkole, zaś o godz. 9.30 klasy spotkają się z wychowawcami.

 

Więcej…
 
Młodzi Euroobywatele

Dnia 1 czerwca 2009r w Liceum Ogólnokształcącym im Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu miała miejsce symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują".

Więcej…
 
Dziennikarstwo w praktyce

Kolejny raz klasa dziennikarska uczy się łączyć teorię z praktyką. Po gazetkach, reklamach i prezentacjach multimedialnych przyszedł czas na wywiady "na żywo".

Więcej…
 
Wojewódzkie Mistrzostwa PCK

W dniach 15 - 16 maja 2009 r. drużyna naszej szkoły z kl. IIb: Monika Zalewska, Anna Tokarczyk, Karolina Tomaszewska, Natalia Półtorak oraz Krystyna Sopata, brała udział w etapie okręgowym mistrzostw pierwszej pomocy PCK.

Więcej…
 
XIV Konkurs Młodych Wokalistów

W dniu 30 kwietnia 2009 r. w Barcicach odbył się finał XIV Konkursu Młodych Wokalistów.

Więcej…
 
Wizyta młodzieży z Francji

28 kwietnia 2009 r. w Dzień Otwarty naszego LO odwiedziła nas grupa młodzieży z północy Francji, z LAMBRES LES DOUAI. Wzięli udział w lekcji języka francuskiego, dzięki temu nasi licealiści mięli kontakt z żywym językiem.

Więcej…
 
Diecezjalny Konkurs Recytatorski

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Więcej…
 
Uczniowie LO zdobywaja Diamentowe Indeksy

 

Uczniowie klasy 3i LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu - Marcin Guc oraz Sylwester Kozieński, zostali laureatami III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady "O diamentowy indeks AGH" z przedmiotu matematyka i tym samym zdobyli indeksy na tę uczelnię.

Więcej…
 
Liderzy w nauce i pracy społecznej

W nowosądeckim starostwie 17 kwietnia 2009 r. odbyła się uroczystość wręczenia corocznych nagród wyróżniającym się absolwentom szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Nowosądeckiego.

 

Więcej…
 
Sądeckie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

17 kwietnia 2009 na hali sportowej przy ulicy Nadbrzeżnej odbyły się Targi Szkolne, podczas których szkoły ponadgimnazjalne prezentowały swoją ofertę edukacyjną na rok 2009/2010.

Więcej…
 
Sukces w Rejonowych Mistrzostwach PCK

15 kwietnia 2009 roku odbyły się w Nowym Sączu (Park Strzelecki) Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W zawodach brało udział 15 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza i okolic.

Więcej…
 
Szkolne Walentynki

W naszym LO z okazji walentynek 12 lutego zorganizowano dyskotekę, zaś 13 lutego (piątek !) liczne konkursy.

Więcej…
 
Rejonowe eliminacje do konkursu czytelniczego

10 lutego 2009 r. w naszej szkole odbyły się rejonowe eliminacje do Małopolskiego Konkursu Czytelniczego "Lord Jim" J. Conrada.

Więcej…
 
Turniej w tenisa stołowego chłopców

15 stycznia 2009 roku dwudziestu dwóch zawodników z różnych klas naszej szkoły rywalizowało o tytuł najlepszego. Zmagania odbywały się systemem pucharowym.

Więcej…
 
Matura Próbna CKE

W dniach 9, 12 i 13 stycznia 2009 roku w naszym LO została przeprowadzona próbna matura - arkusze egzaminacyjne zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.

Więcej…
 
Najmłodsi na start

"Najmłodsi na start - Szkolny Turniej Zabaw i Gier Sportowych dla klas I - III Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu."

Więcej…
 
Krwiodawstwo i krwiolecznictwo - prelekcja

29 maja 2009 r. w naszym liceum odbyło się spotkanie z p. Andrzejem Lisem oraz z p. Robertem Jastrzębskim - wieloletnimi honorowymi dawcami krwi. Panowie są przedstawicielami Starosądeckiego Klubu Krwiodawców.

Więcej…
 
Sukces na Festiwalu Piosenki

Duży sukces Agnieszki Młynarczyk podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka"

Więcej…
 
Wręczenie zaświadczeń ukończenia kursu PCK

14 maja 2009 r. uczniowie biorący udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowanym przez PCK w ramach projektu "Szkolne Patrole Pierwszej Pomocy", otrzymali zaświadczenia ukończenia 5-godzinnego kursu.

Więcej…
 
Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 28 kwietnia 2009 roku odbył się Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Dla gości czyli uczniów gimnazjów zostały przygotowane stoiska z informacjami dotyczącymi szkoły, rekrutacji, tradycji liceum.

Więcej…
 
Konkurs "Piękno i Zagrożenia Przyrody"

W konkursie tym zorganizowanym przez Zarząd Oddziału "Przehyba" w związku z obchodami Dnia Ziemi, trzy uczennice naszej szkoły odebrały nagrody.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego klas III

W piątek 24 kwietnia br. uczniowie klas trzecich pożegnali się ze szkołą, zamykając tym samym pewien rozdział w życiu. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą w kościele św. Elżbiety.

Więcej…
 
Konkurs Matematyczny MATMIX

IV Edycja (2008/2009) INTERNETOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO MATMIX.PL została zorganizowana pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Więcej…
 
Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

W dniu 17 kwietnia 2009 r. odbyły się POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE w Marcinkowicach. LO Stary Sącz reprezentowało 11 uczniów uczniów klas I i II. Reprezentanci naszej szkoły spisali się wspaniale zdobywając dwa I miejsca.

Więcej…
 
Spotkanie ze starostą nowosądeckim

15 kwietnia 2009 r. młodzież naszego LO spotkała się ze starostą nowosądeckim mgr inż. Janem Golonką. Pretekstem do spotkania były obchody 10-lecia Powiatu Nowosądeckiego.

Więcej…
 
Zajęcia z pierwszef pomocy

23 lutego 2009 roku uczennice z klasy II b - przeprowadziły teoretyczno-praktyczne warsztaty dla swoich młodszych kolegów i koleżanek, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej…
 
Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego

12 lutego 2009 r. odbyły się szkolne eliminacje do 54 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Więcej…
 
Turniej w tenisa stołowego dziewcząt

W dniu 09.02.2009 w naszej szkole odbyły się zawody w tenisie stołowym dziewcząt klas I, II, III o Mistrzostwo LO.

Więcej…
 
Wieczór francuskich kolęd

13 stycznia 2009 roku w naszym LO odbył się wieczór francuskich kolęd. Opiekę merytoryczną sprawowały mgr Anna Pawłowska i mgr Joanna Opyd.

 

Więcej…
 
Szkolna wigilia

SZKOLNA WIGILIA

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


LO Stary Sacz 2011