Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2009 - 2010
Rok 2009 - 2010
Zakończenie roku szkolne 2009/2010

25 czerwca 2010 r. uczniowie rozpoczęli wakacje. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego nagrodzono najlepszych uczniów.

 

Więcej…
 
Po drugiej stronie odbiornika

Wycieczka przedmiotowa klas dziennikarskich do siedziby Radia i Telewizji Kraków

Więcej…
 
Warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci

Warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci ze szkoły podstawowej w Chełmcu.

Więcej…
 
XVII Sądecka Wiosna Artystyczna

Aż cztery uczennice liceum zostały nagrodzone w przeglądzie dorobku artystycznego młodych twórców i wykonawców organizowanym w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Pierwszoklasiści wracają do przedszkola

Kwiecień jest miesiącem wiosennym, wypełnionym świeżymi zapachami, ale dla uczniów naszej szkoły nie tylko. W kwietniu pierwszoklasiści profilu pedagogicznego rozpoczęli praktyki w przedszkolu "Pszczółka Maja".

Więcej…
 
Sukces w konkursie polonistycznym

Aż szesnastu uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka".

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego klas III

30 kwietnia br., w samo południe, na placu apelowym rozpoczęliśmy uroczystość pożegnania klas trzecich.

Więcej…
 
Podziękowania

Społeczność szkoły kiedy tylko może włącza się do niesienia pomocy potrzebującym. Mobilizują nas do tego członkowie Koła Wolontariatu działającego prężnie już od kilku lat na terenie placówki.

Więcej…
 
Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 14 kwietnia 2010 roku miał miejsce Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego. Dla gości, czyli uczniów okolicznych gimnazjów zostały przygotowane stoiska z informacjami dotyczącymi szkoły, rekrutacji, poszczególne klasy reklamowały swoje profile.

Więcej…
 
X Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

26 marca 2010 na hali sportowej przy ulicy Nadbrzeżnej odbyły się Targi Szkolne, podczas których szkoły ponadgimnazjalne prezentowały swoją ofertę edukacyjną na rok 2010/2011.

Więcej…
 
Spotkanie z dziennikarzem

9 marca 2010 roku w naszym liceum odbyło się spotkanie z dziennikarzem "Dziennika Polskiego", panem Pawłem Szeligą.

Więcej…
 
Kolejne sukcesy

Wczoraj, tj. 11.02.2010 r. w naszej szkole odbył się kolejny etap Małopolskiego Konkursu Czytelniczego Bohaterowie Lektur Szkolnych "Zbrodnia i Kara" F. Dostojewskiego.

Więcej…
 
Miłe wspomnienia...

Oto korespondencja od naszych przyjaciół z Francji, zdjęcia oraz miłe wspomnienia z zeszłorocznej wizyty w Starym Sączu.

Więcej…
 
Konkurs Magic Christmas Card

16 grudnia odbył się konkurs z języka angielskiego Magic Christmas Card zorganizowany przez księgarnię POLANGO.

Więcej…
 
Mikołaj Święty

4.12.2009 r. naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Św. Mikołaj przybył do nas wraz z pomocnikami: dwoma elfami, aniołem, diabłem i nie można również zapomnieć o reniferze Wacławie.

Więcej…
 
Nasi uczniowie nauczycielami

Zespół Szkół w Chełmcu podziękował młodzieży naszej szkoły za wieloletnią współpracę oraz przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów z zakresu "Pierwsza Pomoc Przedmedyczna".

Więcej…
 
Finał XXV Olimpiady Ekologicznej

W dniach 4-6 czerwca br. w ostępach prastarej Puszczy Białowieskiej odbył się jubileuszowy finał centralny XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Więcej…
 
Konkurs Fotograficzny

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w konkursie fotograficznym pt.: "Flora Sądecczyzny" zorganizowanym przez LOP Zarząd Oddziału "Prehyba" w Starym Sączu, w ramach obchodów międzygminnych "Dnia Ziemi".

Więcej…
 
Sukces Klaudii Rams

Klaudia Rams, uczennica klasy 2e, została wyróżniona w VI Edycji Konkursu Papieskiego.

Więcej…
 
"Wybierz życie - Pierwszy krok"

Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu uczestniczy w programie edukacyjnym "Wybierz życie - Pierwszy krok".

Więcej…
 
Podium na Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

29 maja 2010 drużyna z naszego LO (klasa IIb) w składzie: Alicja Niśniwska, Katarzyna Wilk, Agnieszka Młynarczyk, Łukasz Mrzygłód i Michał Legutko, zmierzyła się z 14-stoma drużynami z Nowego Sącza i okolic zdobywając III miejsce.

Więcej…
 
Sukces na Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

Michał Legutko z klasy 2b zakwalifikował się do etapu centralnego XXV jubileuszowej edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbędzie się 4-6 czerwca w Białowieży.

Więcej…
 
Nowi ratownicy

W dniach 9 - 25 kwietnia 2010r. w Krynicy Zdrój odbył się kurs dla Ratowników Polskieko Czerwonego Krzyża w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, w którym wzięły udział uczennice kl. IIIb naszej szkoły: Karolina Tomaszewska i Monika Zalewska.

Więcej…
 
45 lat mineło!

Wszystkich absolwentów, którzy w 1965 roku zdawali maturę w Starosądeckim Liceum Ogólnokształcącym zaprasza się na koleżeńskie spotkanie w dniu 28 sierpnia 2010 roku.

Więcej…
 
Pokaz filmu w naszym liceum

10 marca br. w naszym liceum odbył się pokaz filmu "Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku" oraz spotkanie z jego twórcami: Witoldem Beresiem i Arturem Więckiem "Baronem".

Więcej…
 
Dzień Kobiet

Mężczyzni naszej szkoły uczcili to święto wręczając kobietom kwiaty lub jakiś inny słodki prezent. Na korytarzach szkolnych zrobiło się wiosennie dzięki żółtym i czerwonym tulipanom.

Więcej…
 
Sportowy sukces

Dnia 4 lutego 2010 roku odbyły się mistrzostwa powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju organizowanym przez 25 szkół w Muszynie dzieliło udział 7 zespołów.

Więcej…
 
Zajęcia ze studentami ratownictwa

14 stycznia 2010 roku odbyły się zajęcia z reanimacji krążeniowo-oddechowej dla klasy IIb, przeprowadzone przez studentów ratownictwa medycznego z Nowego Sącza, którzy przyjechali do naszej szkoły ze swoją panią profesor U.Apanasewicz.

Więcej…
 
Pomagamy innym

Do 18 grudnia w szkole odbywa się loteria fantowa, z której dochód przekazany będzie na pomoc dla chorego na serce Szymonka.Włącz się udziału.

Więcej…
 
VI Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

VI Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ". Trzeci już raz młodzież naszego liceum wzięła udział w tym konkursie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


LO Stary Sacz 2011