Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2010 - 2011
Rok 2010 - 2011
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

W środę 21 czerwca o godz. 9.00 spotkaliśmy się na placu szkolnym, aby oficjalnie zakończyć rok szkolny 2010/2011 i rozpocząć upragnione wakacje.

Więcej…
 
Wyróżnieni reportażyści z naszej szkoły

Reportaże trzech uczennic zostały wyróżnione na etapie ogólnopolskim Konkursu Edukacyjnego "REPORTER". Odbył się on pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Związku Polskich Artystów Fotografików, Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Centrum Konkursów Edukacyjnych.

Więcej…
 
Byliśmy w Sandomierzu i Wrocławiu

Aż 70 beneficjentów projektu unijnego "Możemy więcej" uczestniczyło w wycieczkach organizowanych w dniach 7-8 czerwca.

Więcej…
 
Konkurs ekologiczny "EKO-PLANETA"

Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu "Eko-Planeta" ogłosił wyniki tegorocznej edycji Konkursu.

Więcej…
 
Sukces matematyka w konkursie historycznym

Uczeń naszej szkoły Przemysław Ćwik został laureatem konkursu organizowanego przez posła Zbigniewa Ziobro we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Więcej…
 
Jesteśmy mistrzami powiatu

30 maja w Marcinkowicach na stadionie tamtejszego LKS "Zamczysko" odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Uczniów Szkół Średnich w Piłce Nożnej.

Więcej…
 
XVIII Wiosna Artystyczna

17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyła się gala finałowa XVIII Wiosny Artystycznej. Część pierwszą wypełniły występy nagrodzonych młodych artystów, w części drugiej nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

W piątek 29 kwietnia miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III.

Więcej…
 
XVI Starosądecki konkurs młodych wokalistów

28 kwietnia br. w kinie "Sokół" w Starym Sączu odbył się XVI Starosądecki Konkurs Młodych Wokalistów. Patronat nad całością objął starosta nowosądecki - Jan Golonka.

Więcej…
 
Wycieczka do Krynickiej Bazy GOPR

20 kwietnia 2011r. uczniowie z klasy Ib i IIb gościli w Stacji Centralnej Krynickiej Grupy GOPR, gdzie spotkali się z ratownikiem p. Łukaszem Smetanš.

Więcej…
 
Olimpiada wiedzy ekologicznej

16 kwietnia 2011 roku w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę po eliminacjach szkolnych reprezentowało dwóch uczniów z klasy 2B: MONIKA KUNICKA i ŁUKASZ KOWALCZYK.

Więcej…
 
Praktyki pedagogiczne uczniów

Uczniowie klasy IIe i IIf profilu pedagogicznego LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starym Sączu w miesiącu marcu brali udział w praktykach pedagogicznych w Szkole Podstawowej im. Ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Więcej…
 
Chemia a współczesne społeczeństwo

Międzynarodowy konkurs EC2E2N dla uczniów i studentów.

Więcej…
 
56 Ogólnopolski konkurs recytatorski

W środę 23 marca br. w Starosądeckim Centrum Kultury i Sztuki "SOKÓŁ" odbyły się eliminacje powiatowe 56 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Więcej…
 
Olimpiada Teologii Katolickiej

Uczennica klasy 2e KATARZYNA SALAMON wzięła udział finale XXI Olimpiady Teologii Katolickiej "MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA".

Więcej…
 
Byliśmy we Francji

Aż 35 uczniów z naszego liceum skorzystało z zaproszenia Pana Burmistrza z Lambreslez Douai i spędziło cały tydzień we Francji.

Więcej…
 
Sukcesy naszych uczniów

W czwartek 9 czerwca w Nowym Sączu odbył się konkurs edukacyjno-rozrywkowy "Eduring.pl".

Więcej…
 
Dzielimy się swoją wiedzą...

3 czerwca uczennice naszego liceum przeprowadziły zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z Przedszkola Sióstr Karmelitanek w Barcicach.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny "Portret Drzewa"

Zarząd Oddziału "Prehyba" Ligii Ochrony Przyrody w Starym Sączu w związku z obchodami "Dnia Ziemi" ogłosił konkurs fotograficzny na temat "Portret drzewa".

Więcej…
 
Dzień Dziecka dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zorganizowało Dzień Dziecka dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.

Więcej…
 
Zawody Powiatowe w Lekkiej Atletyce

19.V.2011 r. w Grybowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce.Nasze LO reprezentowało 13 uczniów z klas I i II. zawodnicy startowali w 5 konkurencjach ( 100m, 400m, 800m - dziewczęta, 1500m - chłopcy, skok w dal, pchnięcie kulą).

Więcej…
 
Otwarcie boiska szkolnego

W środę 11 maja o godz. 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie boiska sportowego. Modernizacji obiektu dokonało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, sprawujące nadzór nad szkołami średnimi w powiecie.

Więcej…
 
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

29 kwietnia 2011r. odbyły się w Nowym Sączu (Park Strzelecki) coroczne mistrzostwa pierwszej pomocy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy IIb: Agnieszka Franczak, Alicja Bytowska, Agnieszka Konstanty, Grażyna Warzecha i Angelika Citak.

Więcej…
 
Wielkanocny Zajączek

Tradycyjnie już w ostatnim tygodniu przed świętami po szkole wędrował wielkanocny zajączek składając wszystkim życzenia.

Więcej…
 
Dzień Otwarty Szkoły

Podczas dnia otwartego liceum, który miał miejsce 18 kwietnia, szkołę odwiedziło wielu gimnazjalistów.

Więcej…
 
Z lekcji dziennikarstwa...

W poniedziałek 11 kwietnia uczniowie klasy II d spotkali się z panem Januszem Bobrkiem, który jest dziennikarzem portalu internetowego "Sądeczanin".Gość przybliżył nam pracę w portalu internetowym, a także opowiedział o swoim typowym dniu.

Więcej…
 
Festiwal Podróży i Przygody

25 marca w ramach Festiwalu Podróży i Przygody dla młodzieży naszego liceum zorganizowano pokaz specjalny.

Więcej…
 
Konkurs ekonomiczny

Uczeń klasy 3a MICHAŁ LORCZYK brał udział w konkursie ekonomicznym organizowanym przez PWSZ w Nowym Sączu i zakwalifikował się do finału.

Więcej…
 
Festiwal Młodych Talentów

Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbył się Festiwal Młodych Talentów.

Więcej…
 
Małopolski konkurs czytelniczy FINAŁ

Finał konkursu odbył się 18 marca 2011 r. w Krakowie. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 81 osób. Konkurs miał formę testu mieszanego. Maksymalna ilość punktów za bezbłędne jego rozwiązanie wynosiła 39.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


LO Stary Sacz 2011