Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2005 - 2006
Rok 2005 - 2006
Pożegnanie prof. Haliny Drobiszewskiej

28 czerwca 2006 r. w czasie konferencji Rady Pedagogicznej pożegnaliśmy, odchodzącą na emeryturę, wieloletnią nauczycielkę j. polskiego - mgr Halinę Drobiszewską.

Więcej…
 
Pożegnanie klas trzecich

W piątek, 28 kwietnia 2006 r., pożegnaliśmy klasy trzecie naszego LO. Wszyscy uczniowie uzyskali promocję i ukończyli szkołę.

Więcej…
 
Wizyta absolwentów

W dniu 11 kwietnia 2006 r. odwiedzili naszą szkołę absolwenci z roku 1991: ks. Ryszerd Chebda i ks. Marian Chełmecki, którzy spotkali się z dyrekcją szkoły.

Więcej…
 
Moje spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II

W dniu 21 marca 2006r. podczas przeglądu konkursowego zaprezentowany został program słowno - muzyczny (Muzykalia).

Więcej…
 
Małopolski Konkurs Czytelniczy

W czwartek, 30 marca 2006 r., w naszej szkole odbyły się eliminacje rejonowe Małopolskiego Konkursu Czytelniczego pod hasłem Bohaterowie "Faraona" Bolesława Prusa.

Więcej…
 
Targi Edukacyjne

W niedzielę, 26 marca 2006 r., w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
Zawody narciarskie o puchar Burmistrza

W stacji narciarskiej w Wierchomli 14 marca br. odbyły się zawody narciarskie o puchar Burmistrza Starego Sącza.

Więcej…
 
Wiosła dla poetów

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu rozstrzygnięto piątą edycję Konkursu Poetyckiego "O Złote Wiosło", zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem.

Więcej…
 
Szkolna Wigilia

W czwartek, 22 grudnia 2005 r., społeczność naszej szkoły podziwiała na sali gimnastycznej Program Wigilijny przygotowany przez mgr Barbarę Tomasiak i mgr Mieczysława Zagórowskiego.

Więcej…
 
Próbna matura

W dniach 15, 16 i 19 grudnia 2005 r. uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnego egzaminu maturalnego z języka polskiego, języków obcych nowożytnych i przedmiotu wybranego jako obowiązkowy.

Więcej…
 
Możliwości ludzkiego ciała

22 listopada 2005 roku młodzież naszego liceum miała możliwość obejrzenia niecodziennego widowiska. Na sali gimnastycznej wystąpił sportowiec szkoły Karate Do Black Combat - mistrz Jurij Ziniewicz.

Więcej…
 
Mistrz klawiatury

W czasie ŚWIĘTA SZKOŁY odbył się w pracowni informatycznej konkurs o tytuł LICEALNEGO MISTRZA KLAWIATURY KOMPUTEROWEJ.

Więcej…
 
Mistrzostwa Szkoływ Halową Piłkę Nożną

W środę 19 października 2005 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Halową Piłkę Nożną. 4-osobowe drużyny chłopców walczyły zaciekle o laur zwycięzcy.

Więcej…
 
II Rajd Szkolny

W dniu 5 października 2005r. (środa) odbył się II Rajd Szkolny.

Więcej…
 
Kontrakt

W dniu 22 września 2005 r. przedstawiciele dyrekcji szkoły, grona nauczycielskiego, szkolnego samorządu i samorządów klasowych oraz pedagog szkolny podpisali Kontrakt, regulujący zasady obowiązujące w naszym LO.

Więcej…
 
Nasi u Papieża Benedykta XVI

Występ podczas wizyty i spotkania papieża Benedykta XVI z młodzieżą w Krakowie.

Więcej…
 
Pielgrzymka

W piątek, 21 kwietnia 2006 r., uczniowie wszystkich klas trzecich naszego LO udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy.

Więcej…
 
Dzień otwarty szkoły

We wtorek, 11 kwietnia 2006 r., w godz. 10.00 - 14.00 odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły. Miejscem spotkań z gimnazjalistami był hol i stołówka.

Więcej…
 
VIII Festiwal Form Kabaretowych Fafik

Konkurs odbywał się w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu oraz w sali widowiskowej kina Krokus.

Więcej…
 
Wyjazd na Słowację

W dniach 27 i 28 marca 2006 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w zawodach w piłce siatkowej chłopców w Spiskiej Nowej Wsi na Słowacji.

Więcej…
 
Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2006 roku obchodziliśmy na wesoło pierwszy dzień wiosny. Poszczególne klasy rywalizowały o to, kto zaprezentuje najbardziej odlotowy strój wiosenny.

Więcej…
 
Międzyszkolne zawody w trójboju siłowym

13 marca 2006 roku w naszej szkole odbyły się międzyszkolne zawody w trójboju siłowym, w których uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych ze Starego i Nowego Sącza oraz Łącka.

Więcej…
 
Bale Studniówkowe

Nadszedł już długo oczekiwany okres balów maturalnych. Czas szalonej zabawy do samego rana pozostanie w pamięci wszystkich maturzystów na długie lata.

Więcej…
 
Przy wigilijnym stole

W niedzielę, 18 grudnia 2005 roku, w kinie Poprad odbyło się przedstawienie "PRZY WIGILIJNYM STOLE" w opracowaniu i wykonaniu uczniów naszego liceum.

Więcej…
 
Zawody w trójboju siłowym

W dniu 13 grudnia 2005 roku w naszej szkole odbył sie trójbój siłowy chłopców.

Więcej…
 
Święto Szkoły

Tradycyjnie 9 listopada 2005 r. (środa) odbyło się ŚWIĘTO SZKOŁY. W czasie święta przeprowadzono m.in. ślubowanie uczniów klas pierwszych, konkursy (Omnibus, literacki, o tytuł "Mistrza Klawiatury"), mecz uczniowie kontra nauczyciele i wiele innych atrakcji.

Więcej…
 
Jesień Podgórza

Każdego roku, gdy jesień na Pogórzu zapala buczyny i brzezinki, organizowana jest Międzynarodowa Jesień Literacka Pogórza.

Więcej…
 
Próbny alarm ewakuacyjny

Dnia 7.X.2005r. w LO w Starym Sączu odbył się próbny alarm ewakuacyjny na wypadek pożaru, połączony z pokazem akcji ratowniczej oraz krótkim przeszkoleniem z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przez przybyłą jednostkę OSP ze Starego Sącza.

Więcej…
 
Wybory do URS

W dniu 30 września br. (piątek) w godzinach 8.00 - 12.00 odbyły się wybory do Uczniowskiej Rady Szkoły.

Więcej…
 
Inauguracja roku szkolnego

Pierwszego września, opaleni i wypoczęci po dwumiesięcznej przerwie, zawitaliśmy ponownie w mury naszego liceum. W tym roku szkolnym utworzono sześć oddziałów klas pierwszych, łącznie przyjęto 193 nowych uczniów.

Więcej…
 
LO Stary Sacz 2011