Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013
Rok 2012 - 2013
Wakacje

Życzymy wszystkim miłych wakacji!

 
ZBIÓRKA ZAKRĘTEK

Od grudnia 2012 r. Samorząd Uczniowski  naszej szkoły prowadził zbiórkę zakrętek dla ciężko chorej dziewczynki Mai Kropiwnickiej. Niestety, w lutym 2013 r. Maja odeszła do nieba. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę internetową: http://majakropiwnicka.eu/

Więcej…
 
Sukces naszych dziennikarzy

25 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Gazetek Szkolnych, który został zorganizowany przez portal Sadeczanin.info i miesięcznik „Sądeczanin” przy udziale Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Wzięło w nim udział aż 14 tytułów z terenu Sądecczyzny.

Więcej…
 
Ratownicy medyczni

24 kwietnia 2013 r odbyły się w Nowym Sączu Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Uczniowie z II b naszego LO w składzie: Kinga Konstanty, Sabina Stelmach, Paulina Konieczny, Kamila Rams i Albert Barnach – zdobyli IV miejsce.

Więcej…
 
Finał Geogebry

Zakończył się konkurs organizowany przez nasze liceum  "Świat jest GeoGebryczny". Wyniki kilkumiesięcznych zmagań znajdziecie w dziale Dydaktyka/Informatyka w zakładce Konkurs. Wszystkim uczestnikom gratuluję i zachęcam do wzięcia udziału w tych edukacyjnych zmaganiach w przyszłym roku.

 
I Starosądecki Bieg na Orientację.

W dniu 19.06.2013r. na terenie Góry Miejskiej w Starym Sączu odbył się I Starosądecki Bieg na Orientację. Organizatorami zawodów byli: Burmistrz miasta Starego Sącza, ZSP w S. Sączu, Nadleśnictwo S. Sącz oraz Środowiskowy Hufiec Pracy w S. Sączu. Bieg na orientację był imprezą o charakterze edukacyjno–rekreacyjnym z elementami rywalizacji sportowej.

Więcej…
 
Harcerskie „Czuwaj” w Starym Sączu

8 oraz 9 czerwca 2013r. na starosądeckim rynku zorganizowano obchody setnej rocznicy Związku Harcerstwa Polskiego w Starym Sączu. Obchody zbiegły się z Trzecim Starosądeckim Harcerskim poszukiwaniem pierścienia św. Kingi.

Więcej…
 
III miejsce w konkursie historycznym

W dniu 18 czerwca 2013 roku odbyła się w  Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Nowym Sączu gala wręczenia nagród dla laureatów konkursu historycznego „Tu czułem się w ojczyźnie” Józef Piłsudski i Legiony Polskie w walce o wyzwolenie Galicji Zachodniej i udział jej mieszkańców wojnie polsko  - bolszewickiej w 1920 roku.

Więcej…
 
Ziemia sądecka od przeszłości do współczesności

14 czerwca 2013 roku odbyła się w Miasteczku Galicyjskim uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów konkursu historycznego „Ziemia sądecka od przeszłości do współczesności”. Do finału konkursu zakwalifikowało się 10 uczniów z wszystkich szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
Uroczysta Gala Stypendialna

12 czerwca 2013r uczeń kl.I a Wiktor Gawlak uczestniczył w Gali Stypendialnej „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”, która odbyła się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Więcej…
 
Dzień Sportu i Dziecka

Pełna wrażeń, emocji i śmiechu okazała się środa piątego czerwca. Mimo, iż aura nie była sprzyjająca, fala rozentuzjazmowanych dzieci napłynęła do Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Byli to uczniowie klas I-III z miejscowej Szkoły Podstawowej.

Więcej…
 
Spotkanie wolontariuszy

Plenerowo-integracyjne spotkanie wolontariuszy

We wtorek (11 czerwca) w Felczynie koło Łabowej odbyło się plenerowe podsumowanie rocznej działalności klubów wolontariatu.

 

Więcej…
 
Wykład o dziennikarstwie

O dziennikarstwie dzisiaj, czyli wykład dr. Marka Jarosińskiego w starosądeckim LO

W czwartkowe popołudnie, 6 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, uczniowie klasy dziennikarskiej oraz klasy edukacji medialnej mieli możliwość uczestniczyć w wykładzie wygłoszonym przez dr. Marka Jarosińskiego.

Więcej…
 
EduRing - konkurs dla najlepszych

Już po raz czwarty WSB-NLU organizowało Konkurs EduRing. Miał on charakter edukacyjno-naukowy, organizowany jest przez Marketingowe Koło Naukowe działające w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Wyróżnienia w konkursie historycznym

W dniu 27 maja 2013 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników w  małopolskim konkursie historycznym „Żołnierze wyklęci. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia”.

Więcej…
 
"Historyczny" sukces

Finalistka Olimpiady Tematycznej

Bardzo miło nam  poinformować , że uczennica klasy II d DOMINIKA BIERYT uzyskała tytuł finalistki Olimpiady Tematycznej „Losy  Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” w etapie wojewódzkim, który odbył się w Krakowie. Opiekunem Dominiki była mgr Teresa Szewczyk.

 
Kangur Matematyczny

Dnia 21 marca 2013 r odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur Matematyczny”. Wśród ogromnej rzeszy uczestników było 10 uczniów naszej szkoły w kategorii  „Student 2”.  Wyróżnienie zdobyli  Rafał Nalepa oraz  Ania Radzik. Gratulujemy

 
Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

22 maja 2013 r. w naszej szkole zaplanowany jest audyt który jest ostatnim etapem starań o przedłużenie  na kolejne 5 lat certyfikatu  Szkoły Promującej Bezpieczeństwo. Na bieżąco realizowaliśmy zadania wynikające z poszczególnych obszarów Planu ZPB. Stworzyliśmy aneks planu działań na lata 2013-2018 r. Czekamy na pozytywny wynik audytu i przedłużenie certyfikatu.

 
KONKURS O STAROSĄDECZANINIE ROZSTRZYGNIĘTY

W piątek 10 maja br. w Kinie „Sokół” w Starym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom  konkursów dotyczących osoby Jana Joachima Czecha, które zostały zorganizowane z okazji 125 rocznicy urodzin słynnego starosądeczanina.

Więcej…
 

Pierwsze spotkanie z Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie Starosądeckie Liceum Ogólnokształcące, 15 maja gościło tłumy gimnazjalistów. Szkoła przygotowała dla nich wiele atrakcji, dzięki czemu mogli lepiej ją poznać. To był wyjątkowy dzień – dzień otwarty.

Więcej…
 
Wspaniały sukces Angeliki

SUKCES W KONKURSIE „CHEMIA A WSPÓŁCZESNE SPOŁECZEŃSTWO” - etap międzynarodowy. Zakończyło się głosowanie w etapie krajowym konkursu EC2E2N Wydziału Chemii UJ w którym uczestniczyło ponad 6 tyś. osób.

Więcej…
 
Konstytucja 3 Maja

222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2013 roku poczet sztandarowy naszego liceum uczestniczył w obchodach 222 rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja.

Więcej…
 
Świat jest GeoGebryczny

Rozpoczynamy III etap konkursu "Świat jest GeoGebryczny". Temat pracy znajduje się w dziale Dydaktyka/Informatyka w zakładce Konkurs. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych edukacyjnych zmaganiach. Przewidziane są cenne nagrody! Termin składania prac upływa 22 maja. Powodzenia.

 
Piłka plażowa

W Liceum Ogólnokształcącym im Marii Skłodowskiej-Curie odbyły się pierwsze w historii szkoły Mistrzostwa w siatkówce plażowej.

Więcej…
 
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

20 kwietnia 2013 roku w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 2b - Kamil Łacny, który po teście uzyskał tytuł  finalisty zawodów stopnia wojewódzkiego.

Więcej…
 
Biegi przełajowe

Jolanta Król Mistrzynią Powiatu!! W dniu 24.04.2013 r. w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyło 6 szkół ponadgimnazjalnych.

 

Więcej…
 
Spotkanie z logopedą

Dnia 18.04.2013 r do klasy pedagogicznej II d przybył gość pani Aneta Popiela, logopeda w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Pani Aneta pracuje z dziećmi, które mają problemy z jąkaniem się.

 

Więcej…
 
Małopolski znawca „Potopu” H. Sienkiewicza

Adam Fabiś, drugoklasista z naszego LO, jako jedyny z powiatu nowosądeckiego został laureatem Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Bohaterowie Lektur Szkolnych -„Potop” Henryka Sienkiewicza”.

Konkurs był wyzwaniem dla wielu uczniów, składał się z pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru.  Adamowi udało się uzyskać w nim wyróżnienie.

Więcej…
 
Onet – czyli nasi dziennikarze w Krakowie

Uczniowie klasy dziennikarskiej mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w warsztatach dziennikarskich w siedzibie Onetu. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawcę naszej klasy, pana mgr Tomasza Machaja.

Więcej…
 
Jan Joachim Czech

17 kwietnia br. odbyły się eliminacje do Konkursu Wiedzy "O życiu i twórczości Jana Joachima Czecha". Konkurs jest organizowany z okazji 125 rocznicy urodzin wybitnego muzyka, kompozytora, pedagoga.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5


LO Stary Sacz 2011