Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2013 - 2014
Rok 2013 - 2014
Zakończenie roku szkolnego

Coroczne Zakończenie Roku Szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie jest nie tylko swoistym wstępem do wakacji, co przede wszystkim podsumowaniem całorocznej pracy.

Więcej…
 
Nagrody dla wolontariuszy

OGROMNY SUKCES SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU ZE STAROSĄDECKIEGO LICEUM

W czwartek 26 czerwca 2014 podczas VIII Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych, które odbyło się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu rozstrzygnięto  Konkurs Starosty Nowosądeckiego w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych oraz wolontariatu.

Więcej…
 
Wywiad z Wolontariuszkami Roku

Katarzyna Plata z klasy 1c i Barbara Kałuzińska z klasy 1d uzyskały tytuł Wolontariusza Roku. Dziewczęta udzielają się w akcjach organizowanych lub koordynowanych przez szkolny klub. Oto krótki wykaz działalności wolontariuszek:

Więcej…
 
Pomoc z matematyki

Od 4 sierpnia odbywać się będą zajęcia przygotowawcze do matury poprawkowej z matematyki. Spotkanie organizacyjne 4.08.2014 r. o godz. 11.00

 
Koniec roku !!

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 27 czerwca o godzinie 9.15.

Msza święta o godzinie 8.00.

 
Wolontariusze w Feleczynie

Tradycją już stało się podsumowanie roku działalności Szkolnych Klubów Wolontariatu odbywające się w Feleczynie.

Więcej…
 
Świadectwa dojrzałości

UWAGA   MATURZYŚCI!

Dyrekcja   Liceum Ogólnokształcącego

im. Marii Skłodowskiej-Curie

w Starym Sączu informuje, że

w dniu  27 czerwca 2014 r. (piątek)  od godz. 10.30

będą wydawane

ŚWIADECTWA  DOJRZAŁOŚCI

 
Piknik ekologiczny w Piwnicznej-Zdroju

1 czerwca 2014 r. uczniowie z klasy IIb i Ib: Patrycja Więcławek, Paweł Chrobak, Julia Sławecka, Barbara Kulig, Jadwiga Maślanka, Małgorzata Kita, Kinga Citak służyli pomocą przedmedyczną, zabezpieczając I Nadpopradzki Eko bieg w Piwnicznej Zdroju.

Więcej…
 
Harcerskie poszukiwania

W dniach 7-8 czerwca na starosądeckim rynku odbyło się IV Poszukiwanie Pierścienia Św. Kingi. Jego organizatorem był dh Radosław Kubowicz oraz pomagająca mu 5 NDH „Sokoły” - drużyna harcerska pod komendą dh Wiesława Warcholaka działająca przy Szkole Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu wraz z Komendą Hufca ZHP Nowy Sącz.

Więcej…
 
Test sprawnościowy do S.O.S.

W poniedziałek 23.06.2014 r. o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej starosądeckiego gimnazjum (ul. Daszyńskiego) odbędzie się test sprawnościowy dla kandydatek do I klasy Liceum Ogólnokształcącego - Siatkarski Ośrodek Szkolny. Obowiązuje strój sportowy. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie LO na ulicy Partyzantów 15.

 
Wycieczka do Warszawy

W dniach 9-11 czerwca klasa II a była na trzydniowej wycieczce w Warszawie. Zaplanowaliśmy bardzo intensywne zwiedzanie stolicy. Po przyjeździe i rozpakowaniu się zwiedzaliśmy stadion narodowy.

Więcej…
 
Ogromny sukces Szkolnego Klubu Wolontariatu

Dobra passa Szkolnego Klubu Wolontariatu nadal trwa. Jego prężna działalność została dostrzeżona i doceniona w Konkursie Starosty Nowosądeckiego w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych oraz wolontariatu.

Więcej…
 
Wolontariusze w szkole podstawowej

Szkolny Klub Wolontariatu został zaproszony przez koordynatorów klubu działającego przy ZSP w Starym Sączu do wspólnego przygotowania Dnia dziecka dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starym Sączu. Nasze dziewczęta były odpowiedzialne za trzy stoiska.

Więcej…
 
Laureatki w Miasteczku Galicyjskim

W dniu 13 czerwca 2014 roku w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbyła się gala podczas której zostały ogłoszone wyniki konkursu historycznego „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności”.

Więcej…
 
Finały Mistrzostw Polski

LO S.O.S Stary Sącz ósmą drużyną siatkówki dziewcząt w Polsce.
W dniach 13, 14 czerwca (piątek, sobota) dziewczęta objęte programem Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie W starym Sączu - jako Mistrz Małopolski - reprezentowały nasze województwo  w  Ogólnopolskim Finale Licealiady w piłce siatkowej, zajmując ósme miejsce.

Więcej…
 
Finał geogebry

Finał konkursu "Świat jest GeoGebryczny" odbędzie się dnia 18 czerwca o godzinie 12.35 w sali informatycznej. Wszystkich uczestników proszę o zgłoszenie się na 5 minut przed rozpoczęciem konkursu.

 
Co wiesz o Unii Europejskiej

Konkurs wiedzy „Co wiesz o Unii Europejskiej”
W dniu 6 czerwca na terenie kompleksu dydaktyczno-sportowego Instytutu Kultury Fizycznej i Sportu PWSZ w Nowym Sączu odbył się VII Festiwal Nauki.

Więcej…
 
IV Międzynarodowy Turniej Sokolika

W dniach 7-8 czerwca br. na starosądeckim stadionie MKS Sokół odbył się IV Międzynarodowy Turniej Sokolika zorganizowany przez UKS Sokoliki oraz MKS Sokół Stary Sącz. Wydarzenie, jak co roku, przyciągnęło wielu fanów piłki nożnej z różnych zakątków Europy.

Więcej…
 
Granica- rozdanie nagród

Finał Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Granica” Zofii Nałkowskiej

Tegoroczna maturzystka Katarzyna Mikołajczyk odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w Małopolskim Konkursie Czytelniczym Bohaterowie Lektur Szkolnych „Granica” Zofii Nałkowskiej.

Więcej…
 
Sukces Ani!

XIII Edycja Konkursu Literackiego dla Młodzieży Pióro Splotu

Finał XIII Edycji Konkursu Literackiego dla Młodzieży Pióro Splotu odbył się 29 maja 2014 roku w sali posiedzeń nowosądeckiego Ratusza.

Więcej…
 
Kangur

Dnia 20 marca 2014 r odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur Matematyczny”.

Wśród ogromnej rzeszy uczestników było 14 uczniów naszej szkoływ kategorii  „Student 1” i „Student 2”

Więcej…
 
Dzień dziecka i sportu w starosądeckim LO

Już po raz czwarty w Liceum Ogólnokształcącym zorganizowano dzień dziecka dla przedszkolaków i uczniów klas I – II ze Szkoły Podstawowej w Starym Sączu.

Więcej…
 
Podziękowania

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odpowiedziała na list starosty nowosądeckiego zawierający  prośbę przeprowadzenia zbiórki środków czystości dla powodzian z miasta Obrenovac w Serbii. Akcja na terenie szkoły trwała dwa dni, a nad jej przebiegiem czuwali wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz  uczennice reprezentujące Szkolny Ośrodek Siatkarski.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy !

 
Mistrzostaw Powiatu w LA

W dniu 23.05.2014r na stadionie lekkoatletycznym w Nawojowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyło VIII szkół ponadgimnazjalnych: LO S. Sącz, ZSZ Grybów, LO Grybów, ZS Łącko, ZSP Krynica, ZSP Nawojowa, ZSP S. Sącz, Podegrodzie.

Więcej…
 
Gimnazjaliści w naszym LO

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu otwarło drzwi dla gimnazjalistów.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, mimo bardzo deszczowej pogody, 15 maja było tłumnie i gwarno. Do szkoły przybywały kolejne grupy gimnazjalistów, które skorzystały z zaproszenia na Dzień Otwarty.

Więcej…
 
Pomoc dla Serbii

Pilne!!!
Zbiórka dla powodzian z Serbii.
Kochani!!!

Zwracamy się z prośbą o pomoc. Zbieramy pieluchy i środki czystości dla mieszkańców miasta, w którym gościły nasze siatkarki.
Czekamy do piątku 23.05.2004 r. do godz. 8.30
Rzeczy można składać w sekretariacie szkoły. (SKW i S.O.S.)

 
Dzień Otwarty Szkoły

W dn.15.05.2014 podczas „Dnia Otwartego”, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu odwiedziło 498 uczniów trzecich klas z 22 Gimnazjów z 17 miejscowości w tym 5 z Nowego Sącza. Największym zainteresowaniem i najbardziej wyeksponowanym stanowiskiem w szkole było stanowisko Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego obsługiwane przez ubrane w stroje S.O.S dziewczęta, które chętnie udzielały informacji.

Więcej…
 
Współorganizacja Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

9 kwietnia 2014 r uczniowie z naszej szkoły: Joanna Warcholak, Rafał Lebdowicz,  Marek Gawron i Jakub Długosz z kl.IIb  brali udział w organizacji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów w Szkole Podstawowej im. J. Tischnera w Starym Sączu.

Więcej…
 
Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny w Nowym Sączu

29 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbył się  turniej motoryzacyjny, w którym po raz pierwszy brała udział 3-osobowa drużyna z kl. IIb: Marek Gawron, Jakub Długosz i Rafał Lebdowicz.

Więcej…
 
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Nowym Sączu

28 kwietnia 2014 r. drużyna z naszej szkoły w składzie: Anna Łażeńska, Patrycja Rusnak, Anna Tokarczyk, Joanna Warcholak i Marek Gawron z II b, -  wzięła udział w corocznych mistrzostwach pierwszej pomocy, zajmując IV miejsce.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6


LO Stary Sacz 2011