Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2014 - 2015
Rok 2014 - 2015
Rada pedagogiczna

Rada pedagogiczna odbędzie się 28 sierpnia (piątek) o godzinie 11.00.

 
Nagroda Starosty dla Katarzyny Platy

Katarzyna Plata, uczennica naszego liceum, zwyciężyła w Konkursie Starosty Nowosądeckiego w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych oraz wolontariatu.

Więcej…
 
Młodzi dziennikarze piszą

O siatkarskich zmaganiach w Starym Sączu piszą J. Wąchała i R. Sułkowski a A. Bołoz o dziesięcioleciu zespołu Pokolenie JP II. Zapraszamy do lektury.

 
Starosądecka architektura
Przedstawiam kolejną, bardzo udaną pracę, na temat architektury Starego Sącza. Pracę wykonała Wioleta Wojdyło z klasy II a, przedstawia ona Kaplicę pod wezwanie Przemienienia Pańskiego w Starym Sączu.

 

 
Wyjazd koła teatralnego na spektakl

W dniu 22 czerwca 2015 r. młodzież ze Szkolnego Koła Teatralnego LO obejrzała spektakl pt. „Świętoszek” w wykonaniu Studia Teatralnego F z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Klasa pedagogiczna w Bieszczadach

W dniach 10-12.06.2015r klasa Ib wraz z wychowawcą panią Dorotą Kruczek, z opiekunkami: panią Agnieszką Leską i panią Magdaleną Jodłowską, wybrała się na trzydniową wycieczkę w Bieszczady.

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy

W dniach 12-13 czerwca  zespół w składzie Julia Mazurek z klasy II d, Patrycja Sikorska z klasy I b i Jan Wąchała z klasy II c miał  przyjemność zwiedzać Warszawę.

Więcej…
 
Rekrutacja

Dodatkowa sekcja w klasie sportowej

Informujemy, że w klasie sportowej powstaje i będzie funkcjonować sekcja piłki ręcznej dziewcząt na zasadzie klasy sportowej – 10 godzin WF.
Zapraszamy.

 
Starosądecka architektura
Przedstawiam kolejną pracę  na temat architektury Starego Sącza. Pracę wykonała Aleksandra Gromala z klasy Ib i przedstawia ona Kapliczka pod wezwaniem  św. Kingi w Starym Sączu

 

 
Młodzi dziennikarze piszą

Na portalu starosadeckie.info ukazał się kolejny artykuł autorstwa Rafała Sułkowskiego, ucznia klasy dziennikarskiej, o jubileuszu zespołu Pokolenie JP2. Zapraszamy do lektury.

 
Morskie Oko zdobyte

W czwartek 18 czerwca wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wsparci przez młodzież z Koła Teatralnego wyruszyli w Tatry.

Więcej…
 
Obóż integracyjno-szkoleniowy

W dniach 19-21 czerwca 2015 r. odbył się obóz integracyjno-szkoleniowy „Akcja integracja” w Piwnicznej-Zdroju w ramach projektu „Działam, bo lubię!”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

Więcej…
 
Sukcesy w konkursie papieskim

W czerwcu 2015 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w trzeciej edycji konkursu „Starosądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II”, który został zorganizowany przez Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc w Barcicach

11 czerwca 2015 roku uczniowie z klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Barcicach.

Więcej…
 
Nagroda Starosty Nowosądeckiego

Już możemy głośno powiedzieć, że w Konkursie Starosty Nowosądeckiego w zakresie wspierania organizacji pozarządowych oraz wolontariatu zwyciężyła uczennica klasy 2c Katarzyna Plata.

Więcej…
 
V Międzynarodowy Turniej Sokolika

W dniach 6-7 czerwca 2015 r. odbył się V Międzynarodowy Turniej Sokolika w Starym Sączu.  Nasze miasto zamieniło się w stolicę dziecięcego futbolu.

Więcej…
 
Młodzi dziennikarze piszą

Na portalu sadeczanin.info ukazał się kolejny artykuł autorstwa uczniów klasy dziennikarskiej. Zapraszamy do lektury.

 
Szkolenie w GOPR

2 czerwca 2015 roku uczniowie klasy IIb gościli w krynickiej bazie grupy GOPR, gdzie spotkali się z ratownikiem  p. Łukaszem Smetaną.

Więcej…
 
Kangur

Uczeń naszej szkoły Wiktor Gawlak został wyróżniony w Międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny”

Serdecznie gratulujemy.

Więcej…
 
JUNIOR EUROVISION W STAROSĄDECKIM LO

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu po raz pierwszy zorganizowało Konkurs Piosenki JUNIOR EUROVISION dla młodzieży.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w starosądeckim LO

W tym roku już po raz piąty Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie było organizatorem Dnia Dziecka dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Starym Sączu.

Więcej…
 
Wolontariuszki roku

„Człowiek jest wspaniałą istotą

nie z powodu dóbr, które posiada,

ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma,

ale czym dzieli się z innymi.”  (Jan Paweł II)

Więcej…
 
Poszukiwanie pierścienia św. Kingi

W sobotę 30 maja 2015 r. rozpoczęła się dwudniowa impreza  na Stawach w Starym Sączu - Otwarcie Sezonu na Karaska.

Więcej…
 
Dzień Dziecka na Źródlanej

30 maja 2015 r.  sobota, dzień, piękny, słoneczny, ale  bardzo pracowity  dla wolontariuszy  z liceum, którzy z chęcią włączyli się w pomoc podczas Dnia Dziecka przy Komisariacie Policji w Starym Sączu.

Więcej…
 
Licealiści w projekcie „Działam, bo lubię!”

Wolontariusze starosądeckiego Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie wezmą udział w projekcie „Działam, bo lubię!”, który rozpoczyna się w maju, a zakończy się 30 grudnia 2015 roku. Projekt jest realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Społecznych.

Więcej…
 
Żniwo medalowe naszych sportowców

W dn. 21.05.2015 r. w Nawojowej odbyły się Zawody o Mistrzostwo Powiatu w Lekkiej Atletyce. Nasza ekipa liczyła 9 osób.

Więcej…
 
Nagroda dla artystki

Z wielka przyjemnością informujemy, że nasz koleżanka Magdalena Gorczowska z klasy II d Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, otrzymała nagrodę za drugie miejsce w Małopolskim Przeglądzie Twórczości Dzieci I Młodzieży TRIADA 2015

Więcej…
 
Licealistki na praktykach w szkole podstawowej

Uczennice klasy pedagogicznej z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, odbyły praktyki w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Codziennie wyznaczone osoby miały możliwość uczestnictwa w zajęciach szkolnych w klasach od I do III.

Więcej…
 
Miejsce na podium

W dniu 18 maja 2015 roku odbył się finał konkursu „Golgota Wschodu – Losy Polaków w Związku Sowieckim 1939 – 1956. W 75-tą Rocznicę Zbrodni Katyńskiej i pierwszych deportacji” dla uczniów z miasta Nowego Sącza i powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego.

Więcej…
 
Konkurs historyczny

29 kwietnia 2015 roku odbył się międzyszkolny etap konkursu „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności”, nad którym patronat objął Małopolski Kurator Oświaty Pan  Aleksander Palczewski.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6


LO Stary Sacz 2011