Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2018 - 2019
Rok 2018 - 2019
Edukacyjna chmura

Starosądeckie Liceum partnerem w projekcie „Małopolska Chmura Edukacyjna” – nowy  model nauczania”.

Więcej…
 
Festyn rodzinny w Nowym Sączu

23 czerwca 2019 r. Stowarzyszenie Sursum Corda zorganizowało kolorowy Festyn Rodzinny inaugurujący akcję „Bezpieczne wakacje” w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Wycieczka klasy 2b na Słowację

W dniach 06-07 czerwca 2019 r. klasa 2b uczestniczyła w wycieczce na Słowację.

Więcej…
 
Seniorzy Jutra – warsztaty wielkanocne w Gołkowicach

Od września 2018 r. młodzież naszego liceum bierze udział w projekcie „Wolontariat – jestem za”, którego inicjatorem jest Fundacja Dzień Dobry przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda.

Więcej…
 
Bieg charytatywny dla Dawidka

1 czerwca 2019 r. w Miasteczku Galicyjskim odbył się VI Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Laureaci konkursu historycznego na wycieczce w Warszawie

W dniach 13 – 14 czerwca 2019 r. zdobywcy I miejsca w konkursie historycznym „Wolność trzeba stale zdobywać – Kapłani w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie na tle historii Polski od 1 IX 1939 do 2 IV 2005”,

Więcej…
 
Wicemistrzostwo województwa

W dniu 12.06.2019 r. na boiskach do gry w piłkę plażową w Gorlicach  odbyły się Mistrzostwa Województwa w Piłce Plażowej Dziewcząt.

Więcej…
 
Turniej Sokolika

Jak co roku wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu pomagali w przeprowadzeniu Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Sokolik w dniach 8 – 9 czerwca 2019 r.

Więcej…
 
Wyróżnienia w konkursie historycznym

W dniu 3 czerwca 2019 roku odbył się finał konkursu historycznego „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności”.

Więcej…
 
Wolontariat jestem za

W dniu 4 czerwca 2019 roku odbyło się podsumowanie projektu „Wolontariat jestem za”, organizowanego przez Fundację Dzień Dobry, w którym brał udział  Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu.

Więcej…
 
Projekt Ciemności Kryją Ziemię

W roku szkolnym 2018/2019 w Liceum Ogólnokształcącym  w Starym Sączu realizowany był projekt "Ciemności kryją ziemię” stworzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego,

Więcej…
 
LO Stary Sącz – Mistrzem Powiatu

W dniu 31.05.2019 r. na boiskach do gry w piłkę plażową w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu  odbyły się zawody powiatowe w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców.

Więcej…
 
Sukces uczniów w konkursie literackim Pióro Splotu

Zuzanna Bieryt z klasy 2a zajęła I miejsce w kategorii proza w Małopolskim Konkursie Literackim dla Młodzieży „Pióro Splotu” w Nowym Sączu, natomiast Jan Kotarba z klasy 2a otrzymał wyróżnienie.

Więcej…
 
Finał konkursu „Mój Region – Moja Duma. Moje Miasto – Moja Duma”.

W dniu 24 maja 2019 roku miał miejsce finał  Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma. Moje Miasto – Moja Duma”.

Więcej…
 
Zostań radcą prawnym

17 maja 2019r. uczniowie Klasy IB (prawniczej) z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, brali udział w prelekcji pt. „ZOSTAŃ RADCĄ PRWANYM”.

Więcej…
 
Konkurs historyczny

W dniu 30 kwietnia 2019 roku odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach  finał konkursu historycznego „Wolność trzeba stale zdobywać – Kapłani w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie na tle historii Polski od 1 IX 1939 do 2 IV 2005”, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego.

Więcej…
 
Kondolencje

Andrzej Kazimierz Banach, (ur. w 1944-2019) – polski historyk nauki i wychowania XVI-XX w., prof. dr hab. nauk historycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, dziekan Wydziału Historycznego UJ.

Więcej…
 
Protest

Od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania na terenie szkoły rozpoczął się strajk pracowników. Pracownicy, którzy wyrażą chęć przystąpienia do strajku, nie będą prowadzić żadnych zajęć ani podejmować innych obowiązków.

 
Ciemności kryją ziemię

Projekt “Ciemności kryją ziemię” stworzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ma na celu przywrócenie pamięci o Żydach, którzy zostali brutalnie wymazani z naszego życia podczas II Wojny Światowej.

Więcej…
 
Śladami Żydów na Sądecczyźnie – kolejna inicjatywa

W roku szkolnym 2018/2019 Liceum Ogólnokształcące bierze udział w projekcie edukacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod nazwą „Ciemności Kryją Ziemię”,

Więcej…
 
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W dniu 6 kwietnia 2019 roku odbył się okręgowy finał Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Krakowie na Uniwersytecie Rolniczym. 

Więcej…
 
Pola Nadziei 2019 w Starym Sączu

„Chciałbym żyć tak, jak wybrałem. Nie wbrew chorobie, ale pomimo niej.” – słowa ks. Jana Kaczkowskiego były główną myślą tegorocznej akcji charytatywnej Pola Nadziei.

Więcej…
 
Warsztaty wolontariuszy

26 marca 2019 roku w  LO Stary Sącz odbyły się warsztaty dla grupy wolontariuszy w ramach projektu „Wolontariat jestem za” , przeprowadzone przez panią Halinę Rams –wiceprezes  Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza.

Więcej…
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia 21.03.2019r w naszym liceum im. Marii Skłodowskiej- Curie w Starym Sączu odbyło się spotkanie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, którego organizatorami byli uczniowie klasy 3C wraz z wychowawczynią mgr Wiesławą Legutko.

Więcej…
 
Konkurs historyczny – etap szkolny

22 marca 2019 roku odbył się  w naszym liceum szkolny etap XIX Edycji Konkursu Historycznego „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności”. 

Więcej…
 
Wycieczka klasy 2A

Dnia 15 marca tj. piątek klasa 2A wraz z wychowawczynią Panią mgr Agnieszką Jankowską oraz mamą jednej z uczennic Panią Agatą Pawlik, pojechała do Krakowa, do Teatru Bagatela na spektakl pt."Czego nie widać".

Więcej…
 
64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – Etap Powiatowy

W dniu 13 marca 2019 r. odbyły się  powiatowe eliminacje 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Dworze Morawskich w Marcinkowicach.

Więcej…
 
Śladami Żydów na Sądecczyźnie

W roku szkolnym 2018/2019 Liceum Ogólnokształcące bierze udział w projekcie edukacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod nazwą „Ciemności Kryją Ziemię”, który ma na celu wsparcie nauczycieli i młodzieży szkół Małopolski w zakresie poszerzenia wiedzy o Holokauście i polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Więcej…
 
Bliżej Panamy

W dniu 11.03.2019 r. gościem klasy 2b był Dawid Sobarnia – laureat konkursu „Rejs Niepodległości”, uczestnik wyprawy dookoła świata na słynnym żaglowcu Dar Młodzieży i uczestnik Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Więcej…
 
Na warsztatach teatralnych

W dniu 1 marca 2019 r. klasa 2b brała udział w wycieczce przedmiotowej do Krakowa.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


LO Stary Sacz 2011